ČESKÝ HOKEJOVÝ ABSURDISTÁN JE UŽ OPRAVDU VŠUDE A NYNÍ PRONIKL POMOCÍ PANA SUŠOVSKÉHO I DO  AKTUALNĚ.CZ……VÍTEJ, ABSURDISTÁNE….

Svaz se ústy svého vícepresidenta snaží předkládat veřejnosti další pseudoproblém. A to vše nejenom proto, aby zakryl pravou podstatu výkonnostního a především morální úpadku celého českého hokeje, ale aby získal  i další státní a rodičovské stamiliony do černé bezedné díry netransparentního financování českého mládežnického hokeje,kapes nenasytných růžičků a v neposlední řadě do kapes hokejové mafie  Opravdu to panu Břízovi a panu Sušovskému   není trapné? Vždyť každý normálně uvažující člověk po vypuknutí Aféry Růžička, se musí nad  těmito slovy buďto zasmát   nebo spíš  zabrečet.

“První problém českého hokeje je v tuto chvíli malý počet zimáků.”

“Nedostatek hokejových stadionů trápí i české hokejisty, kteří v rámci světového měřítka vyklízejí medailové pozice.”

“TO SI PANE BŘÍZO MYSLÍTE, ŽE NĚKDO UVĚŘÍ TOMU, ŽE PŘÍČINOU TOHO MORÁLNÍHO A VÝKONNOSTNÍHO MARAZMU V ČESKÉM HOKEJI JE NEDOSTATEK ZIMNÍCH STADIONŮ?”

“VY OPRAVDU ALE LŽETE JAKO RŮŽIČKA…”

“A jen tak mimochodem, pane Sušovský, to už naše sportovní žurnalistika opravdu klesla tak hluboko???

A k tomu konečně nastavený systém stabilního státního financování sportu. Potřebujeme co nejvíce dětí a co nejvíce klubů. (A co nejvíc stáních peněz k neprůhlednému financování a co nejvíce dojných krav  – rodičů a  co nejvíc otroků- jejich dětí, že pane Břízo…)(pozn.Asociace)

Celá akce, jež si klade za cíl výrazně navýšit počet míst, kde se dá v Česku hokej hrát, se tak pomalu rozjíždí. Na starost ji má Milan Hnilička, olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa, dnes manažer rozvoje ledního hokeje na půdě ČSLH.

A Milan Hnilička? Byl osloven a požádán o schůzku v únoru 2016, po urgenci, když neodpovídal, nám do Asociace přišla tato odpověď:

Dobrý den pane Palaščáku,

prošel jsem si vaše stránky a podrobněji se seznámil s vaší aktivitou. Velmi rád spolupracuji s lidmi, kteří mají zájem náš mládežnický hokej posunout zpět na medailové pozice. Kritiku současného stavu, pokud je konstruktivní, beru jako výzvu a je nezbytnou součástí progresu každého systému.
Nicméně vámi zvolené metody kritiky mi vůbec nejsou blízké a nevidím důvod, proč bych se s vámi scházel.
S pozdravem
Milan Hnilička

Manažer rozvoje ledního hokeje a CZE U20 / Manager of czech ice hockey development and CZE U20
Český svaz ledního hokeje z.s. / Czech Ice Hockey Association 
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15, 190 00 Praha 9, Czech Republic
GSM +420 724 233 333, e-mail: hnilicka@czehockey.cz

https://sport.aktualne.cz/hokej/problem-hokeje-malo-ledovych-ploch-postavi-se-17-novych-zima/r~04395200769d11e7bc9f002590604f2e/

 

Víte, zrovna jsem se vrátil z tréninku 2006 na nejmenovaném zimním pražském stadionu. Bylo přítomno 9 hráčů a dva brankaři. Ze soutěžních utkání vím, jak přijíždí jenom dvě pětky,protože skoro všechny  kluby mají málo dětí…   Představil jsem si, jak další   zimní stadion např. v Praze  na Jižním Městě “neuvěřitelně ” schází. Představa, že by trénovali současně na každém stadionu samostatně  pětka s brankařem, mne dostala do kolen…a ještě jsem si představil, jak zvýšený počet stadionů zamezí vybírat tzv. růžičkovné, jak zamezí korupcím, vydíráním rodičů, protekcím…fakt mne nic nenapadá… vás , vážení čtenáři snad ano???

ALE NYNÍ UŽ KONEČNĚ VŠICHNÍ VÍME, PROČ JUNIOŘI A  SENIOŘI UŽ ROKY NEVOZÍ MEDAILE ZE SVĚTOVÝCH ŠAMPIONÁTŮ, PROČ PROHRÁVAJÍ SKORO S KAŽDÝM- KROMĚ AMBICIOZNÍCH RODIČŮ I   PŘECI PROTO, ŽE MÁME MÁLO ZIMÁKŮ…TO JE PŘECI NAD SLUNCE JASNÉ, ŽE PANE BŘÍZO…ŽE PANE SUŠOVSKÝ…

VÍTEJTE V ČESKÉM HOKEJOVÉM “ABSURDISTÁNU”, KTERÝ NÁM TADY VYTVÁŘEJÍ PROSVAZOVÁ MÉDIA , JAKO IPORT.CZ, AKTUALNE.CZ, IDNES.CZ , TZV.VEŘEJNOPRÁVNÍ TELEVIZE A PAN SUŠOVSKÝ, PAN ZÁRUBA, A JIM PODOBNÍ  TZV. NEZÁVISLÍ SPORTOVNÍ NOVINÁŘI A HOKEJOVÍ EXPERTI…

VZNIK MANIFESTU 11.11.2015.  Že by Svaz opisoval? Proč né…jsme rádi, že na Svazu znají náš Manifest a inspirují se, ale naše Asociace tento problém vidí podle důležitosti řešení,  tak na dvacátém místě…a jako dlouhodobý cíl…

Výběr z MANIFESTU”POŠLI TO DÁL”

7) HOKEJ PRO VŠECHNY, PRO RADOST,BEZ SELEKCE, BEZ STRESU   Rozšířit základnu pro malé chlapce a dívky, ABY HOKEJ BYL VÍCE  PŘÍSTUPNÝ I PRO LIDI S MENŠÍMI PŘÍJMY,snížit jejich náklady  na vybavení ,(vytvořit možnost pro všechny žákovské a mládežnické kategorie půjčovaní  bruslí, výstroje, hokejky),  minimalizovat  placení příspěvků tak, aby opravdu obsahovaly pouze nutné náklady a zohledňovaly  příspěvky měst či obcí… . umožnit hrát hokej v žákovských kategoriích co nejširšímu množství dětí, a to směrováním finančních prostředků né do velkoklubů, ale právě do menších klubů. Hokej musí přijít do základních škol, na první stupeň. Využít volných  dopoledních hodin na zimních stadionech na tréninky v rámci tělesné výchovy, pomoci organizovat  turnaje a soutěže  neregistrovaných hráčů na základních školách  v minihokejích.  Financovat  z prostředků Svazu, Ministerstva školství, Zdravotních pojišťoven a dalších zdrojů i výstavbu malých hokejových hal i s menšími ledovými plochami(jako v Praze na Františku – jednoznačně je v našem státě ve městech,  v krajských městech  či v hl. městě malé množství malých  ledových ploch), HOKEJ MUSÍ PŘIJÍT  BLÍŽE K DĚTEM, aby se minimalizovali  časové i finanční náklady na dojezdy na tréninky, aby děti mohli chodit po škole na tréninky sami a nemuseli je vozit rodiče. Je nutné  využívat pro trénování  končící juniorské hráče. Je potřeba tyto bývalé hráče stimulovat k tomu  , aby od hokeje neodcházeli .   Tito by mohli právě  mladé chlapce a dívky trénovat a předávat jim své  zkušenosti.

https://hokej-fairplay.cz/manifest-posli-to-dal/