VÍTE VY RODIČE, NEBO VY TRENÉŘI, KOLIK MINUT BY MĚLO BÝT  DÍTĚ V POHYBU BĚHEM  TRÉNINKOVÉ JEDNOTKY?  V ÚNORU JSME OSLOVILI PROSTŘEDNICTVÍM NAŠÍCH STRÁNEK RODIČE, ČLENY A NEČLENY, ABY NÁM POSLALI MĚŘENÉ ČASY JEJICH DĚTÍ BĚHEM TRÉNINKOVÉ JEDNOTKY, OZVALI SE NÁM RODIČE JENOM DĚTSKÉM KATEGORIE, ALE I TO NÁM UKÁZALO, ŽE NĚCO DALŠÍHO NENÍ V ČESKÉM HOKEJI V POŘÁDKU.

Tady se podívejte a poslechněte si  teorii- ČSLH( Českého Socialistického Ledního Hokej)

http://hokej.cz/kolik-casu-stravi-deti-pri-treninku-skutecne-v-pohybu/5027005

Přehrejte si video a budete šokováni. ZAŽIJETE OPRAVDOVÝ ŠOK Z TOHO, JAKÝ JE ROZDÍL MEZI TEORIÍ A PRAXÍ.  Potom si klademe otázku, co vlastně slavný svaz dělá pro naše děti. Vůbec nic. Pojďte mezi nás, pokud budeme dostatečně silní, donutíme Svaz k tomu, aby pracoval pro naše děti.

min.30 minut a i více by se měli naše děti na tréninku aktivně pohybovat, bohužel většinu času stráví v klidu. PROČ TAKOVÉ TRENINKY? PROČ PLATÍTE DRAHÉ LEDY? PŘÍSPĚVKY? PROČ VOZÍTE SVÉ DÍTĚ NA TRENINKY?

VĚŘILI BY JSTE, ŽE Z 60,50 MINUT TRÉNINKOVÉ JEDNOTKY  JE VAŠE DÍTĚ  V AKTIVNÍM POHYBU 7,5 MINUTY? NĚKDY 8,5 MINUTY, NĚKDY 9, 11,12,5, 15 MINUT? OPRAVDU, NEZAZNAMENALI JSME ANI JEDEN PŘÍPAD, KTERÝ BY PŘEKONAL 20 MINUT AKTIVNÍHO POHYBU A TĚCH ČASŮ KOLEM 18 MINUT BYLO MINIMÁLNĚ. OPRAVDU TO NENÍ TO FANTASMAGORIE, JE TO PRAVDA, I TAKOVÉ ČASY NÁM ZASLALI NAŠI ČLENOVÉ I NEČLENOVÉ, PROSTĚ HOKEJOVÍ RODIČE A TO ZE VŠECH KOUTŮ NAŠÍ REPUBLIKY .

PODLE VŠEHO JSME  NARAZILI NA  DALŠÍ NEUVĚŘITELNÝ DŮVOD SNIŽUJÍCÍ SE ÚROVNĚ ČESKÉHO LEDNÍHO HOKEJE.

” NESMYSLNĚ NEVYUŽITÝ ČAS PŘI TRÉNINKOVÉ JEDNOTCE”  VEŠKERÝ VÁŠ ČAS, PENÍZE ZA LEDY SE DOSLOVA VYHAZUJÍ OKNEM A NENÍ TO VAŠE VINA .  Ono to vypadá, že se na ledě vždy něco děje, ale zdání klame.

Je evidentní na základě našich zjištění, že práce téměř všech trenérů není slušně řečeno taková, jak by měla být. Je naprosto evidentní, že Svaz absolutně netuší, kdo co a jak trénuje, jak metodicky, tak i efektivně. Udělá si školení a tím to pro ně hasne. Nemají žádnou, alespoň nám známou, jakoukoli smysluplnou koncepci. Nemáme žádné informace o tom, co by měli děti zvládnout v té, či oné třídě, nemáme  žádné informace, máme jenom informace o tom, kolik máme platit a komu, (jinak jen pro informaci v Praze průměrně 2 200,-Kč měsíčně v 6. třídě.)  I proto jsme přišli s naší reformou.

Reforma

EFEKTIVITA TRÉNINKOVÉ JEDNOTKY VAŠEHO DÍTĚTE? ZMĚŘTE SI JI. A ZAŠLETE NÁM VÝSLEDKY MĚŘENÍ.

Vážení rodičové, vzhledem k tomu, že se k nám dostávají zprávy od našich členů ohledně malé , ale opravdu neuvěřitelně malé efektivnosti tréninkových jednotek, prosím vás všechny, kterým záleží na kvalitě a efektivnosti  tréninků  vašich dětí, aby nám zaslali změřenou intenzitu tréninkové jednotky Vašeho dítěte. Dostávají se k nám totiž informace z různých oddílů, že aktivní činnost dětí na tréninkové jednotce v délce 60 minut je např. 7, 8 někdy 9 minut, někde i 16 minut, ale  to je velmi zřídka. Připadá nám, aby dítě mělo aktivní pohyb v rámci cvičení za celých 60 minut pouze 7, 8 nebo 9 a i 16 minut velice málo. Musíme si uvědomit, že tam dítě dovážíme, nebo na tréninky jezdí i některé děti sami. Platíme ledy a třeba v Praze se platí měsíční příspěvek v průměru 2 200,-Kč. Tudíž je velice smutné a hlavně velice neseriozní vůči nám a našim dětem, aby měli tak neefektivní tréninkovou jednotku. Proto PROSÍME, ZAŠLETE NA EMAILOVOU ADRESU NAŠEHO VÝKONNÉHO ŘEDITELE PAN BAUERA A TO NA: info@hokej-fairplay.cz

POSTUP MĚŘENÍ:PO ZAPOČETÍ TRÉNIKOVÉ HODINY(60 MINUT, 50 MINUT) SLEDUJEME SVÉ DÍTĚ A VŽDY, POKUD JEDE CVIČENÍ, ZAPNU STOPKY A JAKMILE SKONČÍ ČINNOST PŘI CVIČENÍ , STOPKY VYPNU, A TAK DÁLE A DÁLE , AŽ SE NÁM NASČÍTÁ CELKOVÁ   AKTIVITA  NAŠEHO DÍTĚTE PO CELOU TRÉNINKOVOU JEDNOTKU.POKUD JE TRÉNINK ROZDĚLEN A TŘEBA PŮLKA SE HRAJE HOKEJ, PROSÍM O ROZDĚLENÍ NA ČÁST AKTIVNÍHO POHYBU VAŠEHO DÍTĚTE VE CVIČENÍCH-ČASOVÝ ÚDAJ O AKTIVNÍM POHYBU DÍTĚTE A O CELKOVÝ ČAS, KDY TOTO PROBÍHÁ A AKTIVNÍ POHYB PŘI HOKEJI(SEČTENÝ ČAS STRÁVENÝ PŘI JEDNOTLIVÝCH STŘÍDÁNÍCH  NA LEDĚ) A DOBA TRÉNINKU, KDY SE HOKEJ HRAJE.

VZOR:KLUB HC SPARTA, 5.TŘÍDA(POKUD SPOJENÝ TRÉNINK-5,6 TŘÍDA),DÉLKA CELKOVÉHO TRENINKU-60 MINUT, 40 MINUT-CVIČENÍ- 8 MINUT AKTIVNÍHO POHYBU, 20 MINUT HOKEJ-ČAS NA LEDĚ-5 MINUT, CELKOVÁ AKTIVNÍ ČINNOST=13 MINUT apod. pokud nám poíšete i to, co dělali, budeme rádi, ale není nutné, nejdůležitější je zmapování všech klubů v ml. st. žácích, ml. st.dorost, junirka

Potom prosím, zašlete tyto informace našemu panu výkonnému řediteli, a to, pokud jste našimi členy, normální cestou, pokud členy nejste, ale není Vám toto lhostejné, zašlete údaj o klubu, jaké třídě , délka tréninkové jednotky, aktivní čas Vašeho dítěte během té jednotky a můžete nám sdělit i své jméno, ale to není podmínkou. Především potřebujeme znát časy, klub a třídu tréninkové jednotky. Pokud chcete. můžete popsat i průběh tréninku a kde si myslíte, pokud si myslíte, že jsou nějaké rezervy, kde myslíte, že je problém. V případě, že tréninkové jednotky a i měření je vysoké, prosím, pošlete nám i tyto věci(tyto věci nám zase poslouží k prokázání, že to jinde jde), chceme zmapovat celou republiku a tam, kde to nefunguje, chceme ukázat na tyto problémy a chceme  je vyřešit. Celkově ale máme zprávy a informace ty, které jsem uvedl a 7,8 nebo 9  či 16,5 minut aktivity dětí během tréninku z 60 minut nám připadá úplně katastrofální. Děkujeme za spolupráci Určitě nebudeme uvádět jména , potřebujeme vyloženě čísla, jak jsem již napsal, třídu, klub,čas tréninkové jednotky a čas aktivity Vašeho dítěte. Samozřejmě budeme rádi, pokud pošlete i průběh tréninkové jednotky, nebo i video náhrávku, budeme moci porovnat i obsah tréninku v jednotlivých třídách. Chtěli bychom poprosit o změření cca 3 tréninkových jednotek, a to v každém týdnu samostatně.

POKUD ZJISTÍTE TAKÉ TAKOVÝ KATASTROFÁLNÍ ČAS VYTÍŽENÍ , JDĚTE JAKO RODIČE ZA SVÝM TRENÉREM, INFORMUJTE HO  A POPROSTE HO O ŘEŠENÍ, NEBOJTE SE SVÉHO TRENÉRA, JDE PŘECI O VAŠE DĚTI…..A VY TRENÉŘI, SPOLUPRACUJTE S RODIČMI, NECHTE SI ZMĚŘIT EFEKTIVITU VAŠICH TRENINKU, JE TOM IDEÁLNÍ ZPĚTNÁ VAZBA.

 

A O TOM BY TO MĚLO BÝT…O SPOLUPRÁCI MEZI RODIČI A TRENÉRY…JDE VÁM PŘECI VŠEM O STEJNOU VĚC,,,,TRENÉRE , UKAŽ, ŽE NEJSOU VŠICHNI TRENÉŘI STEJNÍ JAKO DEFRAUDANT  RŮŽIČKA

NEPLAŤTE ZBYTEČNĚ INDIVIDUÁLNÍ TRÉNINKY, VYŽADUJTE VY, JAKO RODIČE, MAXIMÁLNÍ EFEKTIVNOST TRÉNINKOVÉ JEDNOTKY, MÁTE NA TO PRÁVO, POCTIVÝ A PRACOVITÍ TRENÉŘI URČITĚ TUTO VAŠI AKTIVITU SMĚREM KE ZVÝŠENÍ EFEKTIVNOSTI TRÉNINKŮ OCENÍ, JDE VÁM OBĚMA  PŘECI O STEJNOU VĚC, O KVALITNÍ HOKEJOVOU VÝCHOVU DĚTÍ…VAŠICH DĚTÍ…informujte se u svého trenéra, jak má být čas rozvržen, kolik podle něj má být hráč v zápřahu, prosím zašlete nám i tyto informace.

 

Pokud tuto výzvu čtou i trenéři, což předpokládám, nechte si změřit efektivitu svých tréninkových jednotek od rodičů, není to přeci nic špatného, ani složitého, je to dobrá věc  pro každého poctivého trenéra.Spolupracujte s rodiči, nejsou to nepřátelé ani soupeři, jak vám trenérům to vtlouká do hlavy Svaz.

https://hokej-fairplay.cz/je-to-uz-temer-jisterodice-skodi-ceskemu-hokeji/      – OPRAVDU TO TAK NENÍ TRENÉŘI, NEJSME NEPŘÁTELÉ

JEŠTĚ JEDNOU PŘEDEM DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI  PŘEDSEDA ASOCIACE Ing.Miroslav Palaščák