NA OBRÁZKU VIDÍTE BÝVALÉHO ŠEFTRENERSKÉHO I  SOUČASNÉHO VEŘEJNOPRÁVNÍHO HROBAŘE ČESKÉHO HOKEJE. UŽ VÍTE ODKUD VÍTR FOUKÁ?

V minulém roce  po druhé přestávce mezistátního utkání s Finskem mi volali někteří členové, že tam pan Záruba prezentuje finský mládežnickýn hokej a že to je přesně v duchu naší reformy mládežnického hokeje. A  tak jsem si řekl, že panu Zárubovi pošlu email s odkazem na naši reformu. Dal jsem si tedy vyhledat jeho doručenou poštu, abych získal emailovou adresu, na kterou mu odešlu odkaz. Objevil se mi tento email, na jehož text jsem už dávno zapomněl a vystřízlivěl jsem z  nadšení. Fakt už jsem si ty jeho tvrdá a odsuzující   slova nepamatoval.

Uvědomil jsem si, že ty slova psal  poté, co vyšly najevo další svědectví  rodičů, po kterých Růžička požadoval statisíce za hokejové životy jejich dětí, poté  co Růžička odstoupil od hokejové reprezentace, poté  co Janek  Kroupa zveřejnil ve své reportáži, že to co dělal Růžička na Slavii, že je běžné v celém českém hokeji a že platí to, že “V KAŽDÉM KLUBU JE NĚJAKÝ RŮŽIČKA”, dále samozřejmě v době, kdy byl Růžička  vyšetřován českou Policii.

Email s odkazem na naši skvělou reformu jsem mu už neposlal, myslím si, že by to bylo zbytečné. On už nejen mne, ale se mnou i celou asociaci obvinil,  prošetřil ,  odsoudil  a popravil.

VŽDY POKUD    JSOU JASNÁ  FAKTA A POKUD JE NELZE VYVRÁTIT, MUSÍŠ ZAÚTOČIT NA VĚROHODNOST TOHO, KDO TY FAKTA PŘEDKLÁDÁ  A MUSÍŠ HO ZA KAŽDOU CENU ZNEVĚROHODNIT A MUSÍŠ  ZAČÍT ŘEŠIT JEHO, PŘESNĚ TAK JAK TO UDĚLAL VE SVÉM EMAILU PAN ZÁRUBA, PAN ZÁRUBA PŘEDVEDL , A TO V PŘÍMÉ PŘENOSU, ODVÁDĚNÍ POZORNOSTI OD PROBLÉMŮ ČESKÉHO HOKEJE SNAHOU ZNEVĚROHODNIT TOHO, KDO PŘEDKLÁDÁ FAKTA. FAKTA O PŘÍPADU RŮŽIČKY ZJEVNĚ PANA ZÁRUBU NEZAJÍMAJÍ.
JENOM MNE NAPADÁ, JAK DOBŘE PAN ZÁRUBA OVLÁDÁ PRAKTIKY STB. 
Na začátku  emailu byla prosba o zveřejnění naší výzvy: “SOUPEŘ SI ZASLOUŽÍ RESPEKT” , se kterou jsme se obrátili na Svaza na všechny extraligové i ligové kluby , na základě zranění, která jsou opravdu hrůzostrašná. Pana Zárubu jsme  požádali  o pomoc  se zveřejněním této výzvy, takto to dopadlo. Viz Zárubovy emaily níže.
Je zajímavé, že pan Záruba se vůbec nevyjadřuje k tomu, co naše asociace říká, jaké máme názory, na co poukazujeme, ale stále dokola řeší mne. Prostě podle pana Záruby není důležité, “CO KDO ŘÍKÁ”,  ale “KDO CO ŘÍKÁ”, u redaktora veřejnoprávní televize  NEUVĚŘITELNÉ.
RE: Re[4]: PROSBA O POMOC.
Záruba Robert (8. duben 2016 11:19)
Příjemcepredseda@hokej-fairplay.cz
Dobrý den.

Všechno podstatné už jsem Vám napsal. Něco z toho jste zjevně nepochopil, něco jste si překroutil tak, aby to vyhovovalo Vašemu vidění světa. Nechci se s Vámi dohadovat o definicích úplatkářství, výpalného atd. Je to zjevně marné.

Díval jsem se na stránky Vašeho spolku, kterému říkáte asociace rodičů a jehož jste se jmenoval předsedou. Není jasné, kdo a jak Vás zvolil, kdo je členem, kolik členů vlastně máte (přesně, ne žádné „desítky nebo strovky“)-Lidem, kteří se Vás na to ptají, dáváte velmi neurčité odpovědi. Promiňte, ale působí to stejně jako Vaše role v případu – velmi nevěrohodně. Vaše snaha zakrýt snahu po zviditelnění se občanskou inciativou je dost zřejmá. Výzvy podobných pochybných spolků zásadně a zcela v souladu s principy novinářské etiky nezveřejňujeme.

Presumpce neviny (tak se to cizí slovo správně píše, „presumbce“ je něco jiného) samozřejmě platí, škoda, že Vy ji využíváte velmi selektivně. Já jsem Vás z ničeho neobvinil, jen jsem napsal, že jste se sám snažil usvědčit z úplatkářství. Protože v tomhle trestném činu nikdy není jen jedna strana, pokud dotyčný od začátku nespolupracuje s policií – a to jste Vy neudělal – až s odstupem několika měsíců. Nebo snad chcete tvrdit, že jste to nahrával na svůj mobil s vědomím a pod kontrolou policie ? Pokud ne, byl jste od začátku součástí podvodu, což jistě nijak neomlouvá druhou stranu, ale ani Vás.

Abych nezůstal dlužen odpověď na vaši několikrát položenou otázku: souhrnně NENÍ MI TO DIVNÉ. Ale z jiných důvodů, než z těch, které nabízíte. Působíte celým svým případem velmi nevěrohodně – a spíš bych se měl ptát já Vás, zda Vám není divné, že se tolik lidí nezávisle na sobě shodlo na tom, že to tak je. Pokud se domníváte, že to celé je komplot řízený ČSLH nebo panem Růžičkou nebo Králem nebo někým jiným, nemohu vyslovit než politování. Na žádném z těchto subjektů nezávisíme ani já ani drtivá většina novinářů (snad kromě těch z hokej.cz, ale ti mají svou práci jasně definovanou). U mnoha bych dokonce řekl, že by s velkou radostí a vidinou zajímavé kauzy trefili svaz nějakou kritickou kauzou. Jenže Vy jste se svým vystupováním už zdiskreditoval tak, že Vám asi málokdo věří.

Ani já bych jako rodič nechtěl spojit své jméno s někým, kdo dá trenérovi půl milionu, aby se o synka postaral. Pokud jste dostal výzvu, abyste to udělal, měl jste se OKAMŽITĚ obrátit na policii. A ne hrát svou vlastní hru a zpětně se stavět do role morálního zástupce rodičů, kteří stáli před stejnou výzvou, ale buď nezaplatili, nebo na to neměli. Opravdu Vám před rodiči, kteří si tohle prostě nemohou dovolit, není hanba? Při vší úctě, s takovými lidmi se asi slušný člověk spojovat nemůže. Vy jste vlastně podpořil praxi, kterou teď tak snaživě napadáte, bohužel pozdě. Aby bylo jasno, vůbec nehájím druhou stranu, doufám, že ji stihne spravedlivý trest.

Pana Bukače se vážím a příležitostně se ho zeptám, zdá ví, jak právě Vy nakládáte s jeho jménem.

Mohl byste opravdu vykládat hodiny a hodiny a asi to v soukromí děláte, ale omlouvám se, já mám jinou práci. Pokud chcete rozkrýt pozadí nějakého rozsáhlého podvodu – jak to téma stavíte – obraťte se na kolegy, kteří se zabývají jen investigativní žurnalistikou.

Na Vaše další maily už nebudu moci reagovat, protože spadnou rovnou do spamu – rád bych se věnoval dotazům jiných diváků a také svojí práci.

Přeju Vám hezký den.

Robert Záruba

Šéfkomentátor Redakce sportu

Česká televize

Kavčí Hory, Praha 4

140 70

robert.zaruba@ceskatelevize.cz

VŽDY POKUD    JSOU JASNÁ  FAKTA A POKUD JE NELZE VYVRÁTIT, MUSÍŠ ZAÚTOČIT NA VĚROHODNOST TOHO, KDO TY FAKTA PŘEDKLÁDÁ A MUSÍŠ ZAČÍT ŘEŠIT JEHO, PŘESNĚ TAK JAK TO UDĚLAL VE SVÉM EMAILU PAN ZÁRUBA .

 

From:predseda@hokej-fairplay.cz [mailto:predseda@hokej-fairplay.cz]
Sent: Thursday, April 07, 2016 8:41 PM
To: Záruba Robert
Subject: Re[4]: PROSBA O POMOC.

On čt, dub 7, 2016 at 15:37, Záruba Robert <robert.zaruba@ceskatelevize.cz> wrote:


my jako rodiče si opravdu nemyslíme, že by bitky patřily k hokeji, ale to je asi věc názoru, víme ale jedno, když si projdete články bitkařů z našich sdělovacích prostředků, i ze zahraničních, zeč kterých čerpáme, musí Vám vijít jedno, není nic horšího ve sportu, než když jeden sportovec tluče druhého sportovce pěstí do obličeje, na ulici by to byl trestný čin napdadení, nejhorší je, což si asi neuvědomujete, že to je nehorší příklad pro malé děti-hokejisty, není nic otřesnějšího, ksyž musí rpozhodčí od sebe rozthávat dvě malé děti…

Pletete si roli médií : naším cílem není nějaký boj – my vystupujeme proti porušování pravidel, ale představa, že žurnalista jako objektivní pozorovatel vede nějaký boj je v civilizovaném světě absurdní. To prosím hledejte u kolegů v totalitních zemích, ne u nás.

nerozumím….

V hokejovém prostředí se pohybuju, na mládežnický sport chodím jako rodič i divák, pokud mi to čas dovolí – nedostatkem kontaktů s reálným prostředím rozhodně netrpím a to ani z řad rodičů jiných mladých sportovců – a představte si nejen v Praze. V komunikaci slušných lidí bych si něco takového svému protějšku nedovolil podsouvat, pokud ho opravdu dobře neznám.

nerozumím

Svou mediální strategii jste si zvolil sám – byli jsme dostatečně zásobeni Vašimi skrytě natočenými videozáznamy, statementy a trestními oznámeními – které byly dosti zřejmé. Zkoušeli jsme zorganizovat přímou konfrontaci, ale kupodivu nikdo z relevantních osob si s Vámi k jednomu stolu nechtěl sednout – to se pak beseda dělá těžko. Pokud ale vím, byl jste v pořadu ČT Máte slovo, kde jste měl možnost svůj výklad události prezentovat – takže není pravda, že byste v Česká televizi nedostal prostor.

Vážený pane, nikdy jsem na nikoho nepodal trestní oznámení, kromě dvou lidí…novinář Novotný a Veverka, kteří o mně prohlásili, nepravdivá nařčení, jinak žádná jiná..takže tady je to mimo realitu(netuším, teDy o jakých trestních oznámeních píšete), pokud vím byl pozván do pořadu 24 kde odpovídal o mé kauze nějaký šefredaktor, o kterém jsem nic neslyšel,tuším,proč ho televize pozvala a proč odpovídal na otázky ,i když nevěděl nic o tom , co se v hokeji děje, pan redaktor v tomto pořadu se snažil vnutit všem posluchačům, že šlo o jakési nedorozumnění….velice vtipné , chápu i proč se relevantní osoby nechtěli o současné situaci v hokeji bavit s někým, který se v hokeji pohybuje jako rodič 20 let a který jako jediný přinesl důkaz o vydírání z českého hokeje, ale již jsem zažil hodně pořadů, kdy pozvaný člověk nepřijal pozvání, o čemž televize informovala, ale přesto debatu neodvolala,pokud se o problému bavit chce,Nevím, ale asi jste pořad paní Jílkové nikdy neviděl, tento pořad není ČEské televize, ona ho jenom vysílá,obsah určuje paní Jílková,která si mne pozvala z jednoho prostého důvodu, protože mne ještě nikdo neviděl a ona potřebuje sledovanost, nic jiného ji nezajímá, (ale to asi určitě víte), paní Jílková neřeší a ani nebude řešit věci, které by měla řešit a o kterých by měla informovat ČT, jako veřejnoprávní televize.( Nevěřím, že si opravdu myslíte, že pořad paní Jílkové slouží k seriozní debatě o jedné,problematice), takže to , že v pořadu dostal prostor nějaký šefredaktor celou hodinu, potom i snad pan Bukač také celou hodinu, kdy odpovíédal na otázky, dostal jsem prostor v debatě(cca 5 minut)..takže je objektivní pravda, že jsem nedostal prostor v České televizi, a nevím, čeho se tenkrát Česká televize bála….a bojí se stále čeho, nevím, čeho se třeba bojíte Vy, mluvit se mnou…nebo jiní redaktoři, víte, ti lidé, co znají situaci v hokeji jako normální rodiče(což Vy opravdu nejste, asi snad chápete svoji VIP postavení) se kterými jsem v kontaktu, ti všichni vědí o čem to je ,dostávám od takových lidí podporu, ještě jsem nezaznamenal jediný negativní názor od rodičů , se kterými se o problémech bavím, opravdu ani od jednoho, a věřte, bavil jsem se možná s tisícovkou rodičů…

S několika rodiči Slavie z příslušné doby jsme natáčet chtěli, ale k Vašemu případu se z nich nechtěl vyjádřit nikdo a sdělit svou konkrétní zkušenost na kameru taky ne – nikdo nechtěl být spojován s vaším jménem a způsobem, jakým jste svou záležitost řešil Vy. VÁŠE ZÁVĚRY ABSOLUTNĚ NEODPOVÍDAJÍ PRAVDĚ – NEVÍM PROČ PODSOUVÁTE NĚCO CO NENÍ PRAVDIVÉ, , LIDÉ SE BOJÍ (Pane na zimních stadionech vládne otrokářská mafie)-ČSLH- ČESKÝ SOCIALISTICKÝ HOKEJ…JAK JSEM NAPSAL NÍŽE, NIKDY JSEM SE NESETKAL S JEDINOU ZÁPORNOU REAKCÍ RODIČŮ, KAŽDÝ MI VYPRÁVÍ, JAK JE NESPOKOJEN, JAKÉ MÁM PROBLÉMY, ALE NIKDO TO NEŘEKNE NAHLAS, A URČITĚ NÉ VÁM, DO TELEVIZE..JAKO PŘED ROKEM 89, VAŠE DEDUKCE JE OPRAVDU CHYBNÁ PANE WATSONE, ŘEKL BY SHERLOCK HOLMES…..POKUD BY STTE SLEDOVAL JEDEN PÚRŮZKUM, TESY HLASOVÁNÍ MEZI ČTENÁŘI IDNES..TAK JSEM ZÍSKAL STENOPU PODPORU, JAKO PAN RŮŽIČKY, MÁM DOJEM ŽE HLASOVALO CCA 40 000 LISÍ…

A není Vám to divné, že nikdo nechce mluvit o svých zkušenostech, dokonce i lidé, kteří dobrovolně promluvili o svých zkušenostech s praktikami pana Růžičky(do kterého by to pan Pospíšil neřekl a který přímo prohlásil, že tomu nevěří -když o tom tak přemýšlím, tak se o k tomuto případu snad vyjádřil snad každý, kromě mně),. tak se vyjadřovali anonymně, opravdu Vám to není divné, já si takové chování pamatuji z období před rokem 89, kdy se kriticky nevyjadřoval nikdo, a ti , co se vyjadřovali, tak nedostali prostor v socialistické televizi(říkalo se jim disidenti), viďte, jako já….že by náhodná shody náhod a náhodná podobnost. Vážený pane, rodiče se v českém hokeji bojí říci cokoli kritického na adresu klubu, trenéra, Svazu. A víte proč, protože mají strach, že se jim budou mstít na dětech, je to přeci tak jednoduché, pokud trenér řekne o hráči , že nemá výkonnost, a že ho nepostaví, neexistuje nic, co by mohlo dokázat opak, i když by to nebyla pravda(nikdo z trenérů, ze Svazu nemá zájem na tom, aby existovalo objektivní hodnocení hráčů, nikdo odpovědný nemá zájem zrovnoprávnit postavení malých i velkých hráčů, trenér si může dělat co chce, někteří trenéři dělají placené individuální treninky s některými svěřenci a ty potom protěžují i v klubu ve hře) hokejový trenér, tím, že neesxistuje nic, si může s hráčem dělat co chce, může pomoci “svým” hráčům a naopak může minimalizovat čas na ledě hráčům, na kterých nemá zájem, neříkám, že to jsou všichni, ale zase, není Vám divné, že se za celý rok neobjevil jediný trenér, který by se od praktik pana Růžičky distancoval, zvláštní, že , Vy jste opravdu neslyšel ty příběhy, i vyjádření Černoška, že hráči jsou otroci,. vy jste opravdu nikdy neviděl smlouvy(pro hráče naprosto nevýhodné, jednostranné), které musí podepsat rodiče 15 letých hokejistů v klubech. kdy je Vám řečeno, že pokud nepodepíšte, Vaše dítě nebude hrát hokej, ke smlouvám se nemůžete vůbec vyjádřit, musíte jenom podepsat. Víte jak, podepisoval můj syn v 18 letech smlouvu jako extraligový junior? Bez možnosti nám ji přinést domů,bez možnosti si ji přečíst v autobuse na zápas pod pohrůžkou, že pokud nepodepíše, nebude hrát… a takto bych mohl vyprávět hodiny a hodiny,

Kauzu jsem myslím pochopil, tak jako každý soudně uvažující člověk. Výpalné dává někdo v ohrožení života, existenčním ohrožení nebo pod hrozbou fyzického násilí. Vy jste nebyl ani v jedné z těchto situací, Váš pomýlený výklad , v kterém se neustále utvrzujete, se zcela míjí s realitou. Vám nic podobného nehrozilo, Váš syn prostě neměl sportovní výkonnost na to, aby v týmu setrval (zvlášť pozoruhodný byl Váš výklad statistik). Zjišťovali jsme u ostatních rodičů a jiných zcela nezávislých pozorovatelů, zda Vašemu synovi nebylo v hodnocení ukřivděno (protože takové případy opravdu nastat mohou – pro uplácení je to ale slabá polehčující okolnost). Všechna svědectví bez výjimky potvrzují, že Váš syn bohužel neměl potřebnou výkonnost (volím úmyslně velmi mírné hodnocení, in natura to znělo trochu jinak).

VÝPALNÉ SE NEDÁVÁ JENO KDYŽ JDE O OHROŽENÍ ŽIVOTA, ALE TAKÉ TŘEBA,KDYŽ VÁM NĚKDO HROZÍ LIKVIDACI PODNIKÁNÍ NEBO PODNIKU, ALE ZPÁTKY K MÉMU SYNOVI, JESTLI VÁM PŘIPADÁ NESMYSLNÉ, ŽE ŠLO O HOKEJOVÝ ŽIVOT MÉHO SYNA, TAK JÁ SI TO NEMYSLÍM, ALE NADRUHOU STRANU , VÁM PŘIPADÁ DIVNÉ, ŽE JSEM OCHOTEN PRO SVÉHO SYNA A PRO ZACHRANU JEHO PROFESNÍHO ŽIVOTA, ZAPLATIT, NEUVĚŘITELNÝCH 500 000,-KČ, TAK VÁM BUDE URČITĚ I DIVNÉ NĚCO NA TOM, ŽE DLE SDĚLENÍ PANA KROUPY, JSOU RODIČE NUCENI PLATIT,POKUD CHTĚJÍ DÁT SVÉMU SYNOVI ŠANCI, TAKŽE JE NUTNÉ PLATITI I MILIONOVÉ ČÁSTKY ZA ŠANCI V EXTRALIZE,..A ZASE BYCH MOHL VYPRÁVĚT HODINY A HODINY, NYNÍ SE MI SVĚŘUJÍ LIDÉ SE SVÝMI PŘÍBĚHY DALŠÍ A DALŠÍ RODIČE..PODÍVETE SE NA NAŠE WEBOVÉ STRÁNKY….I TAM MÁME POD PŘÍSPĚVKY PODPORU ….

Nechci rozvíjet nějakou marnou debatu. Nenapsal bych Vám, kdybyste sám otázky nepoložil. Budu upřímný: máte jistě zásluhu na tom, že se akcelerovala diskuse o podmínkách a vztazích mezi trenéry a rodiči. Ale provedl jste to bohužel způsobem, který z Vás udělal velmi nedůvěryhodnou osobu, která se sama málem usvědčila z úplatkářství a diskredituje třeba i dobře míněné hnutí . Není v tom prosím nic osobního, neznám Vás, a jak jsem napsal, netroufl bych si v takové situaci hodnotit Vás jako člověka. Pokud ale chcete opravdu něčemu pomoct, nestavte se do čela bojovníků za čistotu sportu – nepůsobí to důvěryhodně , věci to spíš uškodí než pomůže.

PANE , LIDÉ, KTEŘÍ VYSÁVAJÍ ČESKÝ HOKEJ, KTEŘÍ OVLÁDAJÍ TISK, TELEVIZI, REDAKTORY JSOU V ČELE HOKEJOVÉHO SVAZU ,LIDÉ, KTEŘÍ PROHLÁSÍ, ŽE TÍM, ŽE RŮŽIČKA JE OBVINĚN Z ZPRONEVĚRY, TAKŽE TÍM PÁDEM JE HOKEJ ČISTÝ, A VÁM VŠEM TO NEPŘIPADÁ TRAPNÉ VYJÁDŘENÍ, NEZLOBTE SE, ALE VAŠE HODNOCENÍ MÉ OSOBYJE PŘESNĚ V DUCHU TĚCH, KTEŘÍ POTÁPĚJÍ ČESKÝ HOKEJ, PODPORUJÍ A kryjí svoji nečinností VYDÍRÁNÍ, PROTEKCI, KORUPCI, DOKONCE KTEŘÍ VYTVÁŘEJÍ DALŠÍ A DALŠÍ PROSTOR PRO KORUPCI V ČESKÉM MLÁDEŽNICKÉM HOKEJI, JE TO OBROVSKÝ BYZNYS, NEVÍM ČÍM JSEM PRO VÁS NEDŮVĚRYHODNÝ, ALE MOHU VÁM ŘÍCI, ŽE KROMĚ VÁS, PANA KRÁLE, PANA LENERA A JÍM PODOBNÝCH, JSEM NAPROSTO DŮVĚRYHODNÝ PRO ČLENY NAŠÍ ASOCIACE A I PRO SNAD TISÍCOVKU RODIČŮ, SE KTERÝMI JSEM MLUVIL, TO, ŽE NEJSTE SCHOPEN INFORMOVAT O NAŠÍ ASOCIACI, KTERÁ JEDINÁ MÁ RECEPT NA SOUČASNOU SITUACI V NAŠEM HOKEJI, TÍM ŽE HODNOTÍTE MOU DŮVĚRYHODNOST, ALE PŘITOM VÁM TO JAKO NOVINÁŘI ASI NEPŘÍSLUŠÍ, NEVÍM VYSTUDOVAL JSEM VYSOKOU STAVEBNÍ, NÉ ŽURNALISTIKU,

 

Novinář či žurnalista je člověk pracující v žurnalistice. Jeho povoláním je sbírání, ověřování a šíření informací. Slovo novinář bylo původně používáno pro člověka píšícího do novin, ale postupně se tento termín rozšířil i na lidi publikující v rozhlasetelevizi, či na internetu. JE TO Z INTERNETU, Z WIKIPEDIE..NIKDE ZDE NEČTU, ŽE BY NOVINÁŘ MĚL POSUZOVAT NĚČÍ DŮVĚRYHODNOST, NA JEDNÉ STRANĚ O MNĚ ŘÍKÁTE, ŽE JSEM NEDŮVĚRYHODNÝ, ŽE JSEM SE USVĚDČIL Z ÚPLATKÁŘSTVÍ, NA DRUHÉ STRANĚ JSTE JEŠTĚ NIKDY NESLYŠEL NĚCO O PREUSUMBCI NEVINY???? VY JAKO “NOVINÁŘ”. OPRAVDU SI MYSLÍTE, ŽE JSTE JEŠTĚ NOVINÁŘ, V TOM SMYSLU, O ČEM MLUVÍ WIKIPEDIE..OPRAVDU SI TO MYSLÍTE.

VY OPRAVDU NEPŘIPUSTÍTE TO, ŽE BY MOHLA BÝT PRAVDA TO, CO ŘÍKÁM????? ŽE JSEM BYL PRACHSPROSTĚ VYDÍRÁN? PROČ VĚŘÍTE JEDNÉ TEORII, A NEVĚŘÍTE TÉ DRUHÉ?(VY PROSTĚ VĚŘÍTE TOMU, ČEMU VĚŘIT CHCETE, NEBO ČEMU VĚŘIT MUSÍTE) VY SI OPRAVDU NEMYSLÍTE, ŽE MOJE RODINA A MŮJ SYN JSME OBĚTI? OBĚTI OTROKÁŘSKÉHO SYSTÉMU? VY TO DOKONCE VÍTE, ŽE TO NENÍ PRAVDA???? VÍTE, JÁ JSEM V ŽIVOTĚ VE VEŘEJNÉM ŽIVOTĚ NIC NEŘEŠIL, ALE JSEM OPRAVDU BYTOSTNĚ HRDÝ NA TO, ŽE JSEM SE NEBÁL UKÁZAT NA TO, Z ČEHO MAJÍ VŠICHNI STRACH JEN O TOM POTICHU PROMLUVIT…VY SI VŮBEC NEDOVEDETE PŘEDSTAVIT, JAKÝ STRACH PANUJE MEZI RODIČI…

Na ten zbytek, co jste mi napsal, nemá smysl reagovat. S jinými rodiči si běžně píšu, některým jsme třeba i trochu pomohli. Nechlubíme se tím.

VÍTE, NA TOTO NEBUDU NIJAK REAGOVAT, ALE JEŠTĚ JEDNOU MOHU ŘÍCI, NEVÍTE O ČEM MLUVÍTE A K ČEMU SE VYJADŘUJETE, ALE EVIDENTNĚ TO NECHCETE SLYŠET. A ČLOVĚKA, KTERÝ JE OCHOTEN BEZ ZÁBRAN A STRACHU O TOM MLUVIT, NECHCETE SLYŠET, JE ŠÍLENÉ, ŽE OPRAVDU NEJSTE SCHOPEN INFORMOVAT O OBČANSKÉ INICIATIVĚ, PROČ SI MYSLÍTE, ŽE BY SE O NAŠÍ VÝZVĚ AO ASOCACI NEMĚLO DOZVĚDĚT CO NEJVÍCE LIDÍ, Z ČEHO MÁTE STRACH, PŘECI VAŠÍM POSLÁNÍM JE INFORMOVAT…..NEBOMUŽ NE, NEBO UŽ VY URČUJETE, O ČEM MAJÍ BÝT LIDÉ INFORMOVÁNI A O ČEM NE????? NECHCETE TO NECHAT NA RODIČÍCH, JAK SE ROZHODNOUT, VY JIM ALE BERETE MOŽNOST A PRÁVO BÝT O NAŠI ASOCIACE INFORMOVÁN, JEN TAK MIMOCHODEM, JEŠTĚ ANI JEDNOU VĚTOU JSTE SE NEZMÍNIL O NAŠEM MANIFESTU”POŠLI TO DÁL, ANI JENOU VĚTOU, ANI JEDNÍM SLOVEM, POŘÁD ŘEŠÍTE MNĚ, TESY FORMU, ALE NEŘEŠÍTE OBSAH…NENÍ TO DIVNÍ..VÁS, JAKO NOVINÁŘE NEZAJÍMÁ PODSTATA PROBLÉMU… VY SI OPRAVDEU NEUVBĚDOMUJETE, ŽE AFÉRA RŮŽIČKA MA JÁ, JSME NAPROSTO NEPODSTATNÍ VE SROVNÁNÍ S TĚMI ŠÍLENOSTMI, KTERÉ VLÁDNOU V ČESKÉM MLÁDEŽNICKÉM HOKEJI….
A JEŠTĚ JEDNA VĚC…VY ZNÁTE NĚKOHO, KROMĚ KRÁLE, ŠČERBANA A JIM PODOBNÝCH “BOJOVBNÍKŮ ZA ČISTÝ HOKEJ” ?, JÁ JSEM JEŠTĚ V ŽIVOTĚ O NIKOM NESLYŠEL, POKUD O NĚKOM VÍTE, PROSÍM, DEJTE MI NA NĚJ KONTAKT,

Přeju Vám hezký den.

TAKY VÁM PŘEJU HEZKÝ DEN….
NEVÍM PROČ MÁM TAKOVOU SMŮLU, ALE ZASE JSEM SE SVOU PROSBOU ŠLÁPL VEDLE….

Robert Záruba

Šéfkomentátor Redakce sportu

Česká televize

Kavčí Hory, Praha 4

140 70

robert.zaruba@ceskatelevize.cz

From: predseda@hokej-fairplay.cz [mailto:predseda@hokej-fairplay.cz]
Sent: Thursday, April 07, 2016 2:24 PM
To: Záruba Robert
Subject: Re[2]: PROSBA O POMOC.

 

On čt, dub 7, 2016 at 10:08, Záruba Robert <robert.zaruba@ceskatelevize.cz> wrote:


NEVÍM A ANI NEREGISTRUJI TO, O ČEM MI PÍŠETE, MINULE JSEM ALE ZAREGISTROVAL, JAK JSTE SI S VAŠÍM KOLEGOU LIBOVALI O TOM, ŽE BITKY K HOKEJI PATŘÍ, TAKŽE NEVÍM, NEVÍM. MY JAKO ASOCIACE MÁME NA TYTO VĚCI SVŮJ NÁZOR A TEN PREZENTUJEME. NIKDY JSEM NEZAZNAMENAL TAKOVOU VÝZVU VŮČI HRÁČŮM, A UŽ VŮBEC JSEM NEZAZNAMENAL NĚJAKÝ 25 LETÝ BOJ, JAK PÍŠETE. URČITĚ NĚŽIJI VE VZDUCHPRÁZDNU A URČITĚ,POKUD BYCHOM MY VŠICHNI Z ASOCIACE TENTO VÁŠ BOJ VNÍMALI, URČITĚ BYCHOM SE K VÁM PŘIDALI, JDE TADY PŘECI O NAŠE DĚTI, I KDYŽ JIM UŽ DÁVNO NENÍ 17. tAKŽE ALESPOŇ MÁTE ZPĚTNOU VAZBU(KTERÁ VÁM EVIDENTNĚ CHYBÍ) A MUSÍTE TEN VÁŠ 25 LETÝ BOJ DĚLAT NENÁPADNĚ, SKORO NEVIDITELNĚ.

Ka kauze Růžička jsme zaujali stejný postoj jako k jakékoli jiné kauze. Ptrezentujeme objektivní nebo doložené skutečnosti, závěry vyšetřování policie ČR – ať už jsou jakékoli. Prezentovali jsme je ve zpravodajství ČT i v našem hokejovém programu (Branky,body, vteřiny, Udáosti, Sportovní Zprávy, Studio EHT 2014-15, Hokej den poté…).

NEZLOBTE SE, ALE ČESKÁ TELEVIZE A I VAŠI KOLEGOVÉ ZAUJALI TAKOVÍ POSTOJ CHYTRÁ HORÁKYNĚ. VĚŘIL BY JSTE, ŽE SE MNE DO TEĎKA NIKDO Z ČESKÉ TELEVIZE NEZEPTAL, JAK TO VLASTNĚ BYLO? NIKDO MNE NEPOZVAL DO DEBATNÍHO POŘADU S KÝMKOLI, ABYCH MOHL ODPREZENTOVAT SVOJI 20 LETOU ZKUŠENOST JAKO HOKEJOVÉHO RODIČE. JE JASNÉ, ŽE TO NIKOHO NEZAJÍMÁ A PTÁTE SE I VY POUZE JEDNÉ STRANY , BOHUŽEL DRUHÁ A POČETNĚJŠÍ STRANA VÁS NEZAJÍMÁ.JSOU U VÁS PREZENTOVÁNI POUZE PÁNOVÉ SE ZVAZU A NEBO NĚKDO TŘETÍ, NIKDY NÉ ZÁSTUPCE RODIČŮA NEBO JÁ, JAK JSEM JIŽ NAPSAL, S 20 LETOU ZKUŠENOSTÍ

Pokud se domníváte, že v kauze straníme panu Růžičkovi, jste na omylu. Jen rovněž nezapomínáme na dvě strany uplácení – nemorálního jednání se dopouští stejně tak ten, kdo úplatek přijímá, jako ten, kdo ho dává. Z tohoto důvodu jste pro nás stejně nedůvěryhodná osoba také Vy.

VIDÍTE, I V TOMTO VAŠEM VYJÁDŘENÍ JSTE UKÁZAL, ŽE JSTE VŮBEC NEPOCHOPIL TO, O ČEM JE KAUZA RŮŽIČKA A PROČ VZNIKLA. NEVÍM ,MOŽNÁ VÁM KŘÍVDÍM, MOŽNÁ JSTE TO POCHOPIL , ALE UMNĚ TO SKRÝVÁTE. POKUD SE OPRAVDU ALE DOMNÍVÁTE, ŽE TADY ŠLO O UPLÁCENÍ, TAK JE MNE VÁS LÍTO. TADY ŠLO JEDNOZNAČNĚ O VYDÍRÁNÍ, POŽADOVANÉ VÝPALNÉ ZA TO, ABY MŮJ SYN JAKO OBĚ´T , MOHL DÁLE HRÁT HOKEJ. V PODSTATĚ JE TO U ČESKÉ TELEVIZE ASI TAK, JAKO ZA MINULÉHO REŽIMU, KDY SE TAKÉ SE PREZENTOVALO , ŽE V ČESKÉ REPUBLICE NEJSOU POLITIČTÍ VĚZNI, NYNÍ ČESKÁ TELEVIZE POMOCI VÁS A VAŠICH KOLEGŮ(KTEŘÍ V PŘÍMÉM PŘENOSU KOMENTOVALI TO, ŽE NEVĚŘÍ, ŽE BY VLADÍMÍR RŮŽIČKA BYL TOHO SCHOPEN), A BYLO JIM JEDNO, ŽE SE PŘIHLÁSILI DALŠÍ LIDÉ, PO KTERÝCH POŽADOVAL RŮŽIČKA PENÍZE ZA POKRAČOVÁNÍ V HOKEJI.VE VYJÁDŘENÍ PANA KROUPY U PANA VESELOVSKÉHO DOKONCE BYLO KONSTATOVÁNO, ŽE ZA MOŽNOST HRÁT EXTRALIGU JSOU POŽADOVÁNY MILIONOVÉ ČÁSTKY, ŽE TAKOVÝCH TRENÉRŮ JE DALEKO VÍCE.. A TAK BYCH MOHL POKRAČOVAT HODINY A HODINY, VŠE JE NA NAŠICH STRÁNKÁCH,V PŘÍSPĚVCÍCH..JASNÁ TVRZTENÍ PANA bUKAČE, A DALŠÍCH A DALŠÍCH LIDÍ, KTEŘÍ MĚLI TO “ŠTĚSTÍ” DOSTAT SE DO KONTAKTU S ČESKÝM HOKEJEM, CHTĚLI POUZE SPLNIT SEN SVŮJ A SNY SVÝCH DĚTÍ, A TAKTO DOPADLI….

Ještě mi dovolte malou opravu: medaiální partnerství se netýká samotné organziace ČSLH, ale konkrétních soutěží, v našem případě extraligy. ČSLH je pro nás stejným předmětem informací a informování jako kdokoli jiný.

TAK TO JSEM SI ODECHL..JÁ JSEM SI MYSLEL, ŽE TAKÉ SPOLUPRACUJETE SE SVAZEM, S PANEM LENEREM, S PANEM KRÁLEM, S PANEM HNILIČKOU,KTEŘÍ ODMÍTLI KOMUNIKOVAT S NAŠÍ ASOCIACÍ A TÍM VLASTNĚ S RODIČI, I JIM EVIDENTNĚ CHYBÍ ZPĚTNÁ VAZBA, TAK JAKO PŘE ROKEM 89 CHYBĚLA ZPĚTNÁ VAZBA KOMUNISTICKÝM FUNKCIONÁŘŮM. I ONI SI BYLI JISTI A VŮBEC NEKOMUNIKOVALI SE SPROSTÝM LIDEM..A VIDÍTE..JAK TO DOPADLO…
DOUFÁM, ŽE 17.LISTOPAD 89 SE BRZO OBJEVÍ I V ČESKÉM HOKEJI,DOUFÁM , ŽE I VE SPORTOVNÍ REDAKCI ČESKÉHO HOKEJE A V CELÉ ČESKÉ TELEVIZI(PAPÍROVĚ VEŘEJNOPRÁVNÍ, OBSAHOVĚ KLIENTELISTICKÁ A NEINFORMUJÍCÍ) , ŽE SNAD JIŽ BRZO BUDOU NASLOUCHAT I NÁM, OBYČEJNÝM RODIČŮM A JEJICH DĚTEM, A ŽE I VY NĚKDY BUDETE INFORMOVAT O OBČANSKÝCH INICIATÍVÁCH A VÝZVÁCH, KTERÉ VZNIKAJÍ SPONTÁLNĚ V NAŠEM SPORTU A JSOU VEDENY NEJČISTŠÍMI POHNUTKAMI A MYŠLENY UPŘÍMNĚ, VŽDYŤ JAK ŘÍKÁME, JDE PŘEDEVŠÍM O NAŠE DĚTI, A TĚMI ZŮSTÁVAJÍ MLADÍ HOKEJISTÉ I PO DOVRŠENÍ PLNOLETOSTI.

TAKŽE TO ASI BUDU MOCI SRHNOUT, ŽÁDNOU NAŠI VÝZVU NEZVEŘEJNÍTE ANI NEPODPOŘÍTE, ANI NEBUDETE INFORMOVAT RODIČE VŠECH HOKEJISTŮ A I VEŘEJNOST O NAŠÍ OBČANSKÉ INICIATÍVĚ A NADÁLE SE NEBUDETE ZABÝVAT TĚMI SVINSTVY, KTERÉ SE DĚJÍ V NAŠEM HOKEJI,NADÁLE SE BUDETE TVÁŘIT, ŽE VŠE V POŘÁDKU A NADÁLE SE BUDETE TÍMTO ÚČASTNIT KŘIVENÍ PÁTEŘE NAŠICH DĚTÍ.

Přejeme Vám hezké zážitky při sledování našeho hokejového programu.

BOHUŽEL NEMOHU MÍT HEZKÉ ZÁŽITKY, KDYŽ VIDÍM TY ŠÍLENÉ A NEBEZPEČNÉ ZÁKROKY HOKEJISTŮ, KDYŽ VIDÍM, ŽE NEEXISTUJE ŽÁDNÝ RESPEKT A ÚCTA MEZI HRÁČI….KDYŽ SE SETKÁVÁM S DALŠÍMI PŘÍBĚHY NESPRAVEDLIVĚ A NEMILOSRDNĚ ZMAŘENÝCH NADĚJÍ KONČÍCÍCH HOKEJEK.

Robert Záruba

Šéfkomentátor Redakce sportu ČT

Česká televize

Kavčí Hory

140 70 Praha 4

robert.zaruba@ceskatelevize.cz

MĚJTE SE iNG.MIROSLAV PALAŠČÁK PŘEDSEDA ASOCIACE ŽÁKOVSKÉHO A MLÁDEŽNICKÉHO HOKEJE

HLUBOCE JSTE NÁS ZKLAMAL, SAMOZŘEJMĚ BUDU O VAŠEM POSTOJI INFORMOVAT VŠECHNY NAŠE ČLENY,DOMNÍVÁM SE, ŽE SVÝM POSTOJEM NEINFORMOVAT, ZKLAMETE I JE, VŽDY JSEM SI MYSLEL, ŽE NOVINÁŘI JSOU TADY OD TOHO, ABY INFORMOVALI, NYNÍ VÍME, ŽE JSOU V ČESKÉ TELEVIZI OD TOHO, ABY NEINFORMOVALI…JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI ZA VAŠI REAKCI

 

From: predseda@hokej-fairplay.cz [mailto:predseda@hokej-fairplay.cz]
Sent: Wednesday, April 06, 2016 10:41 PM
To: Záruba Robert
Subject: PROSBA O POMOC.

 

 

 

 

Vážený pane Zárubo, jako předseda Asociace hráčů žákovského a mládežnického hokeje, Vás prosím o pomoc se zveřejněním naší výzvy. i vzhledem k nepřiměřené tvrdosti a zákeřnosti zákroků v současném play-off, a to i vzhledem k poslednímu článku na Idnes-
http://hokej.idnes.cz/hokej-drsne-ataky-ruzicka-kucny-kohout-repik-fn3-/hokej.aspx?c=A160406_142218_hokej_cig

 

kdy konečně už někdo upozornil na tento problém, který chceme řešit již od listopadu minulého roku, a nejen ten, vše obsahuje náš Manifest “POŠLI TO DÁL”,který je takový programový dokument naší asociace, vřele doporučuji k prostudování.
https://hokej-fairplay.cz/manifest-posli-to-dal/

Dole níže v emailu je odkaz na naši výzvu a i důvod této výzvy (kterou jsme s tímto průvodním textem, níže v emailu, odeslali vedením všech extraligových týmů) .Prosím Vás, pomozte nám zveřejnit naši výzvu a i vůbec pomoci s tím, aby se o naší Asociaci dozvěděli rodiče všech téměř 22 000 malých a mladých hokejistů v celé naší vlasti. Pevně věřím, že i když Česká televize zaujala jako partner ČSLH, dost “zvláštní” postoj ke “Korupční aféře Růžička” (která vlastně stojí za vznikem naší Asociace), tak se ve věci naší výzvy zachováte tzv. “státotvorně” a “hokejovotvorně” a budete jednat v zájmu bezpečnosti a ochrany zdraví všech hokejistů , nejen malých . Doufáme, že i informace o naší existenci jako spolku, který by měl právě pomoci všem mladým a malým hokejistům a jejim rodičům pomoci zrovnoprávnit , zespravedlnit hokejové prostředí a který by měl pomoci vpustit konečně do českého hokeje demokracii a hodnoty fair-play (se kterými jsme v našem hokeji tak trochu na štíru.
Tímto Vás prosím nejenom jménem našich členů, ale i jménem těch dalších z 22 000 mladých hokejistů v naší krásné vlasti.
Věříme ve vaši podporu.
S pozdravem Za Výkonný výbor Asociace hráčů žákovského a mládežnického hokej z.s. Ing.Miroslav Palaščák- předseda výkonného výboru Asociace

VÝZVA:

Dobrý den, vzhledem k dalším a dalším zraněním V HOKEJOVÝCH UTKÁNÍCH, obracíme se na Vás s naší měsíc starou výzvou “SOUPEŘ SI ZASLOUŽÍ RESPEKT”, VÍCE PODROBNOSTÍ NA NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH a na této stránce.
https://hokej-fairplay.cz/nechceme-aby-nase-deti-skoncili-takto-respekt-ke-zdravi-zivotu-soupere/
Děkujeme :
Členové výkonného výboru Asociace hráčů žákovského a mládežnického hokeje

Zároveń prosíme o předání naší webové adresy všem rodičům malých i velkých hokejistů

Upozornění: Týká-li se tato e-mailová zpráva jednání o smlouvě, bere její adresát v návaznosti na ust. § 1729 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, na vědomí, že v České televizi podléhá uzavírání smluv stanoveným interním pravidlům a důvodné očekávání uzavření smlouvy je tak možné až po příslušném interním schválení smlouvy v systému České televize. Přijetí návrhu na uzavření smlouvy (nabídky) s dodatkem nebo odchylkou se v souladu s ust. § 1740 odst. 3 občanského zákoníku vylučuje.

Opravdu potřebujete tento email tisknout?

VŽDY POKUD    JSOU JASNÁ  FAKTA A POKUD JE NELZE VYVRÁTIT, MUSÍŠ ZAÚTOČIT NA VĚROHODNOST TOHO, KDO TY FAKTA PŘEDKLÁDÁ A MUSÍŠ ZAČÍT ŘEŠIT JEHO, PŘESNĚ TAK JAK TO UDĚLAL VE SVÉM EMAILU PAN ZÁRUBA