Oficiální odpověď zní: Hraje se především kvůli sponzorům! Ti totiž mají garantováno, že se reprezentace během sezony doma představí v sedmi zápasech a v nabitém olympijském ročníku jeden duel scházel. I proto ho bylo třeba „nacpat“ na konec srpna, zvlášť když je teď i oficiální termínMezinárodníhokejové federace IIHF pro mezistátní zápasy.

Zdroj:http://hokej.idnes.cz/priprava-se-slovenskem-hodnoceni-dq9-/reprezentace.aspx?c=A170824_222014_reprezentace_rou

NEVĚŘTE VŠEMU, CO NAPÍŠE DENÍK, KTERÝ ZCELA OTEVŘENĚ, SPOLU S ISPORT.CZ  A S TZV. VEŘEJNOPRÁVNÍ TELEVIZÍ, PRACUJE PRO  HOKEJOVOU MAFII.

„Zvolili jsme mladší hráče, ti starší většinou nahazují motory až později.“ (FAKT BY NÁS ZAJÍMALO, CO BY NA TYTO SLOVA REPRETRENÉRA JANDAČE ŘEKL NAPŘ. NEDOMANSKÝ, HONZA SUCHÝ, MARTINEC, PETER ŠŤASTNÝ, LIBA.A DALŠÍ A DALŠÍ NAŠI VYNIKAJÍCÍ BÝVALÍ REPREZENTANTI.-pozn,redakce)

Zdroj:http://hokej.idnes.cz/priprava-se-slovenskem-hodnoceni-dq9-/reprezentace.aspx?c=A170824_222014_reprezentace_rou

PODLE JAKÝCH KRITÉRIÍ A JAKÁ JSOU NOMINAČNÍ KRITÉRIA PRO VÝBĚR DO ČESKÉ HOKEJOVÉ REPREZENTACE, TO SE NIKDY  BOHUŽEL NEDOVÍME, ALE NAPOVÍ VÁM URČITĚ NÁSLEDUJÍCÍ CITÁT.

“Pár sezon už reprezentační trenéři (Růžička, Vůjtek i Jandač) v létě svolávají možné adepty národního týmu do přípravného kempu.”

Zdroj:http://hokej.idnes.cz/priprava-se-slovenskem-hodnoceni-dq9-/reprezentace.aspx?c=A170824_222014_reprezentace_rou

V pěti příspěvcích v diskuzi pod tímto článkem vyčnívá tento jediný, který trefil hřebíček na hlavičku.

Petr Angr:mladí si hlavně reprezentační šanci musí nejdřív vybojovat tím, že budou ve svých ELH klubech vyčnívat – nevím, proč by měli dostat šanci obléknout repre tařka zadarmo. (milý Petře, věřte, že to není vůbec “zadarmo”, ale určitě ne tak , jak by tom mělo být – poz.redakce).

VŮJTEK JE V TOM NEVINNĚ, ŽE SE OCITL V TOMTO ČLÁNKU VE SPOJENÍ S TĚMI DALŠÍMI DVĚMA JMÉNY (OBJEVIL SE ZDE POUZE NA ROK A JENOM PROTO, ŽE SVAZ NEMOHL NECHAT RŮŽIČKU , PO VŠEM, CO SE NA NĚJ PROVALILO, NA POSTU REPRETRENÉRA ). DEFRAUDANT RŮŽIČKA A JEHO ŽÁK A NÁSLEDOVNÍK   JANDAČ JSOU TAM NAPROSTO  OPRÁVNĚNĚ A SPRÁVNĚ. V ROCE 2014, TEHDY JEŠTĚ NEODSOUZENÝ TRENÉR RŮŽIČKA, ROZJEL  NA PRVNÍ POHLED, VELICE LÍBÍVOU AKCI”ŠANCE MLADÝM”. PO ZVEŘEJNĚNÍ VIDEA A PO SVĚDECTVÍ DALŠÍCH RODIČŮ, MUSÍ BÝT VŠEM JASNÉ, “O CO GO” V TÉTO “ŠANCI MLADÝM”. RŮŽIČKA, DNES UŽ ODSOUZENÝ ZA SPÁCHÁNÍ ÚMYSLNÉHO TRESTNÉHO ČINU ZPRONEVĚRY, RŮŽIČKA, KTERÝ UDĚLAL Z ETICKÉHO KODEXU TRENÉRA LEDNÍHO HOKEJE JENOM BEZCENNÝ CÁR PAPÍRU ZA PŘISPĚNÍ ČSLH – KRÁLE,LENERA, ŠČERBANA A DALŠÍCH, TADY ROZJEL TO, CO  PRAKTIKOVAL ROKY A ROKY VE SVÉM MATEŘSKÉM KLUBU. ROZJEL OBCHOD SE ŠANCEMI PRO MLADÉ HRÁČE A TO  NA ÚROVNI REPREZENTACE. LETNÍ KEMP JE IDEÁLNÍ PŘÍLEŽITOST NA JEDNÁNÍ S RODIČI MLADÝCH HRÁČŮ,, KTEŘÍ SAMOZŘEJMĚ NA TENTO KEMP PŘIJELI V PLNÉM POČTU. O AGENTECH MLADÝCH HRÁČŮ ANI NEMLUVĚ. ZDE S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ DOŠLO K TZV. INVESTIČNÍ POBÍDCE  OD REPRETRENÉRA.(Co znamená pro mladého hráče, mít napsáno v osobních statistikách odehrané zápasy za A reprezentaci české republiky? Raketové nastartování hokejové kariéry mladého hráče, raketový nárůst ceny hráče, výše smlouvy, otevření dveří do mezinárodního hokeje, do KHL, NHL a dalších evropských lukrativních soutěží, a to opravdu bez ohledu, v jaké formě do týmu přišel. To bylo  znát na přípravných zápasech těchto hráčů před MS v Praze, devět proher v jedné řadě, což nemělo v historii českého nebo československého reprezentačního hokeje obdoby. Růžička totiž obětoval celou přípravu na MS 2014 v Praze jenom svému obchodu, což se samozřejmě “zúročilo”na MS a to i s “úroky”, bohužel pro všechny české hokejové příznivce.) JAK UKÁZAL I  LETOS REPRETRENÉR JANDAČ ŽE JIM  NENÍ  SVATÁ ANI ČESKÁ REPREZENTACE.(Což ukázaly i tyto dva zápasy se slovenským reprezentačním  týmem). SOUČASNÝ REPRETRENÉR JANDAČ, JAKO SPRÁVNÝ RŮŽIČKŮV ŽÁK A NÁSLEDOVNÍK, OPĚT V PRAXI  UKÁZAL , ŽE V SOUČASNÉ ČESKÉ REPREZENTACI MŮŽE BÝT OPRAVDU KAŽDÝ, BEZ OHLEDU NA TO CO MÁ ODEHRANÉ A V JAKÉ FORMĚ HRÁL V UPLYNULÉ SEZONĚ. DOKONCE SE TADY OBJEVIL HRÁČ, KTERÝ ANI NEMUSEL HRÁT NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽ, PROSTĚ JI PŘESKOČIL A SKOČIL ROVNÝMA NOHAMA Z PRVNÍ LIGY  ROVNOU DO REPREZENTACE, COŽ NEMÁ V HISTORII ČESKÉ ČI ČESKOSLOVENSKÉ  REPREZENTACE OBDOBY.

CO DODAT NA ZÁVĚR: DOKUD NEBUDOU EXISTOVAT TRANSPARENTNÍ NOMINAČNÍ KRITÉRIA DO ČESKÉ REPREZENTACE A TO VE VŠECH VĚKOVÝCH  ÚROVNÍCH (NEMŮŽEME  SI DĚLAT LICHÉ NADĚJE, ŽE V OSTATNÍCH VĚKOVÝCH REPREZENTACÍCH JE TO JINAK). DOKUD REPRETRENÉŘI VE VŠECH VĚKOVÝCH ÚROVNÍ NEBUDOU MUSET SI SVÉ NOMINACE OBHÁJIT A VĚROHODNĚ ZDŮVODNIT, A TO JAK   U ODBORNÍKŮ, TAK U  FANOUŠKOVSKÉ KOMUNITY,DO TÉ DOBY VŽDY NA PODOBNÝCH TYPECH NOMINACÍ BUDE LEŽET STÍN PODEZŘENÍ HRANÍCÍ S JISTOTOU “ZAKLADATELE PODNIKÁNÍ V REPRE” ODSOUZENÉHO TRENÉRA RŮŽIČKY A JEHO   RŮŽIČKOVNÉHO.

Takže na závěr, už víte  “PROČ SE HRAJE V SRPNU HOKEJ? A PROČ NASTOUPILO TOLIK MLADÍKŮ? A PROČ OD ROKU 2014? … A O TOM TO JE…