OPRAVDU SI RODIČE PŘEJETE, ABY VAŠE DÍTĚ DOPADLO STEJNĚ?

MYSLÍTE SI ŽE TOTO NEPLATÍ I MIMO DOBU KORONAVIRU? SAMOZŘEJMĚ, ŽE PLATÍ, PROSTĚ HOKEJISTA MÁ SMŮLU UŽ TÍM, ŽE HO RODIČ PŘIVEDL NA ZIMNÍ STADION A ZAREGISTROVAL HO U SVAZU. UDĚLAL Z NĚHO OTROKA. JE VINOU RODIČŮ, ŽE SE NEJSOU SCHOPNI SE SPOJIT A ZAJISTIT SVÝM DĚTEM ROVNOPRÁVNÉ POSTAVENÍ V JEJICH BUDOUCÍM SPORTOVNÍM ŽIVOTĚ.

OD TOHO JE TADY ASOCIACE. ALE MUSÍME BÝT SILNÍ A NAŠE SÍLA JE PŘÍMO ÚMĚRNÁ POČTU NAŠICH ČLENŮ.BOHUŽEL, NEJSOU NÁS TISÍCE ANI DESETISÍCE. A TO JE PROBLÉM. RODIČE ZAMYSLETE SE NAD SEBOU!!! OPRAVDU VÁM NEZÁLEŽÍ NA BUDOUCNOSTI VAŠICH DĚTÍ?

 

https://www.sport.cz/plus/clanek/1294840-ze-mas-smlouvu-smula-sbohem-hyenismus-cili-se-sef-hracske-asociace-v-dobe-koronaviru.html#section-artcl

Jak se říká, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

Takové nevyvážené smlouvy provázejí hokejistu od jeho 15 let věku, kdy před podpisem smlouvy, která je rodičum předložena, je řečeno:“Pokud nepodepíšeš, Tvůj syn nehraje” a takto to pokračuje v 18 letech mladého hokejisty, který je nucen takovou smlouvu podepsat po dovršení dospělosti. Smlouva je úplně stejná, samozřejmě absolutně nevyvážená,nevýhodná. Pamatuji se, že muj syn podepisoval tuto smlouvu v autobusu, cestou na juniorský extraligový zápas v Třinci , za argumentace, že pokud nepodepíše, v Třinci nemůže nastoupit. Takže podepsal. Stejně by mu nic jiného nezbylo. Jelikož díky rodičům, kteří bohužel stále nechápou sílu odborů, dělají ze svého syna a vlastně i ze sebe otroky. A přesně, jak vidíte, přenáší se to do seniorského hokeje. Tam existuje úplně to samé, viz odkaz. Prostě okamžikem podpisu registračky se stává vinou rodičů jejich syn otrokem.   

Do konce života nepochopím, že i po vypuknutí Aféry Růžička a po založení Asociace hráčů žákovského a mládežnického hokeje v roce 20015,rodiče stále nechápou, že jedině jejich  silná  odborová asociace, může postavení jejich dětí a vlastně i rodičů zrovnoprávnit. V českém hokeji, díky cca 30 000 malým a mladým hráčům,je tato nejpočetnější skupina největší silou v českém hokeji. A je neuvěřitelné, že právě tato síla nemá právo v současném hokeji, prosazovat a hájit zájmy svých dětí. Ale je evidentní, že si za to mohou sami. Ale určitě né ty děti, ale  jejich rodičové.

Dokud toto nepochopí, nemůže se změnit nic ani v seniorském hokeji, protože i tam platí metody, které se přenášejí z mládežnického hokeje. Bohužel, v seniorském hokeji už taková síla není, stačí si spočítat potencionální členskou základnu extraligy a první ligy. Ve srovnání s členskou základnou žákovského a mládežnického hokeje je členská základna malá a tudíš slabá. V žákovském amládežnickém hokeji máte rodiče za sebou ještě stát, který do této skupiny dává nemalé prostředky, které v mnoha případech ale končí někde jinde, než by měly být. A to je další dobrý důvod se spojit a prosadit transparentnost dotací.

https://www.sport.cz/hokej/extraliga/clanek/1296064-vyvoj-kauzy-vypovedi-nezneuzivejte-nestandardni-situace-a-pojdte-jednat-byly-vyzvany-kluby.html#section-artcl

Pokud si přečtete zakládající listinu “Manifest-pošli to dál”,pochopíte . https://hokej-fairplay.cz/manifest-posli-to-dal/

Takže nejde jenom o období  koronaviru, protože ve vypjatých situacích se zrůdnost současného systému ukazuje, ale jde o tristní stav českéhom hokeje .